Reklama

Reklama

W niedzielę korekta rozkładu jazdy na kolei

W niedzielę wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy na kolei. Znikną wakacyjne połączenia, zostaną natomiast przywrócone pociągi, które zazwyczaj jeżdżą w czasie roku szkolnego.

Kolejarze podkreślają, że wiele zmian wymuszają także prace nad modernizacją tras. Jak mówi Karol Jakubowski z PKP Polskich Linii Kolejowych, dotyczą one między innymi linii z Warszawy do Radomia. Na połowę września jest planowane rozpoczęcie początkowych prac związanych z modernizacją linii. To spowoduje, że część pociągów będzie jechała zmienioną trasą przez Centralną Magistralę Kolejową. 

Kolejarze kontynuują remont trasy z Warszawy do Poznania. Pociągi jeżdżą objazdami, natomiast na niektórych odcinkach organizowana jest komunikacja zastępcza. 

Z utrudnieniami muszą się liczyć także osoby korzystające z połączeń na krakowskim węźle kolejowym. Tam cały czas trwają prace remontowe. 

Na kilka linii kolejowych wrócą pociągi. Dotyczy to ważnych odcinków - mówi Karol Jakubowski. Chodzi o fragment trasy z Warszawy do Otwocka, a konkretnie na linii Świder Otwock. Z przywróconego ruchu będą też mogli korzystać pasażerowie na odcinku Pilawa - Garwolin, a także z Lublina do Kraśnika. 

24 września zostanie też przywrócony ruch na trasie z Grodziska Mazowieckiego do Warszawy. Jednak jeszcze przez miesiąc nieczynna będzie remontowana stacja w Pruszkowie. Wrześniowa korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywać do początku grudnia, kiedy to zostanie ogłoszony nowy, zimowy rozkład jazdy na kolei. Kolejarze proszą, by sprawdzać połączenia na dworcach oraz w internecie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy