Reklama

Reklama

W marcu zawiadomienie ws. inwigilacji dziennikarzy

Sekretarz stanu w KPRM Maciej Wąsik poinformował, że minister koordynator służb specjalnych złoży do końca miesiąca zawiadomienie do prokuratury ws. inwigilacji dziennikarzy za rządów PO. "Niech prokurator oceni, czy działania służb były zgodne z prawem, czy nie" – dodał Maciej Wąsik.

Listę 52 dziennikarzy, którzy byli w zainteresowaniu operacyjnym ABW i CBA, przekazał w zeszłym tygodniu posłom sejmowej komisji ds. służb specjalnych minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński.

Sejmowa komisja w piątek zapoznała się z informacją Kamińskiego i szefów służb o wynikach audytu przeprowadzonego po przejęciu rządów przez PiS w ABW, CBA i SKW.

Zawiadomienie do prokuratury

"Będzie zawiadomienie do prokuratury w sprawie tych działań służb. Jest ono pisane. Zawiadomienie zostanie skierowane do prokuratury do końca miesiąca" - powiedział w poniedziałek Wąsik.

Reklama

"W pewnych sytuacjach, w których służby próbowały ustalić źródło przecieku w aferze hazardowej inwigilowały nie tylko autorów artykułów, ale wszystkie osoby piszące w redakcji "Rzeczpospolitej". Niech prokurator oceni czy jest to zgodne z prawem, czy nie - dodał.

Kamiński mówił w ubiegłym tygodniu, że 48 dziennikarzy pozostawało w zainteresowaniu operacyjnym ABW, siedem osób było rozpracowywanych przez CBA; trzy spośród osób, które znalazły się na liście, były w zainteresowaniu obu służb.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy