Reklama

​W długi weekend utrudnienia na drodze do Morskiego Oka

Turyści wybierający się do Morskiego Oka w długi majowy weekend muszą liczyć się z utrudnieniami. Na początku tego popularnego szlaku trwa remont parkingu i drogi dojazdowej - ostrzegają władze Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN).

Morskie Oko to najbardziej popularny kierunek wypraw turystycznych w Tatrach. Co roku podczas majowego weekendu szlak przeżywa oblężenie.

Remontowany parking na Palenicy Białczańskiej stanowi początek popularnego szlaku. Czynny jest tylko mały fragment parkingu, dlatego władze TPN radzą, aby turyści zmierzający do Morskiego Oka z Zakopanego, pozostawili samochody i skorzystali z transportu zbiorowego.

Na czas przedłużonego majowego weekendu TPN uruchomił zastępczy parking w oddalonym o 15 km od Palenicy Białczańskiej Jurgowie. Z Jurgowa co pół godziny począwszy od godz. 9 będą kursowały autobusy w kierunku Morskiego Oka.

Reklama

Dla autokarów zorganizowano parking na Łysej Polanie.

Dodatkowym utrudnieniem dla kierowców jest remont drogi wojewódzkiej prowadzącej z Wierchu Porońca w kierunku przejścia granicznego ze Słowacją na Łysej Polanie.

Na czas wzmożonego ruchu turystycznego na drodze prowadzącej do Morskiego Oka będą wolontariusze, którzy wskażą drogę do parkingu w Jurgowie.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Morskie Oko

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy