Reklama

Reklama

Uwaga! Zmiana rozkładu jazdy pociągów

Rozkład jazdy na kolei do zmiany. Jutro, 26 kwietnia, w życie wejdą ważne dla pasażerów korekty. Są one spowodowane pracami modernizacyjnymi na torach. Szczególną uwagę na rozkład jazdy powinni zwrócić uwagę pasażerowie korzystający z wciąż modernizowanej trasy z Warszawy do Łodzi. Tam mogą się zmienić godziny odjazdów i częstotliwość kursowania składów.

Spore utrudnienia czekają na pasażerów, którzy planują podróż z Krakowa do Zakopanego. Po weekendzie majowym trasa zostanie zamknięta dla ruchu kolejowego, a na tory wejdą pracownicy Polskich Linii Kolejowych, którzy rozpoczną tam prace remontowe. Linia była już zamknięta w zeszłym roku, ale wtedy przyczyną były prace przy jednym ze zbiorników wodnych. PKP Intercity uruchomi na tej trasie autobusową komunikację zastępczą. Przewoźnik liczy, że na czas letnich wakacji linia zostanie przywrócona dla ruchu.

Remontowana też będzie trasa pomiędzy Wrocławiem a Poznaniem. Z tego powodu pociąg Śnieżka jadący z Jeleniej góry do Poznania, nie zatrzyma się na stacji Wrocław Główny. Na pozostałych stacjach we Wrocławiu planowany jest postój. 

Reklama

Kolejarze mają też dobre wieści. Od jutra na torach pojawi się więcej pociągów Pendolino. Zastąpią one kursujące dziś pociągi Express Intercity, na przykład "Kaszub" i "Norwid" do Trójmiasta, czy niedzielnego "Lajkonika" do Krakowa. Dodatkowe połączenie pojawi się również na trasie do Wrocławia.

Kolejna zmiana rozkładu jazdy na kolei czeka nas w połowie czerwca.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy