Reklama

Reklama

Uwaga nad wodą! Niewinny skok może źle się skończyć

Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi wielu młodych ludzi planuje odpocząć nad wodą. W sieci pojawił się film, który przestrzega przed możliwymi tragicznymi konsekwencjami nierozważnej kąpieli.

Film, który pojawił się w sieci, na razie owiany jest tajemnicą. Nie wiadomo, czy jest elementem kampanii, która ma uświadomić młodym ludziom, by nad wodą zachowywać się odpowiedzialnie, czy może ta historia rzeczywiście się wydarzyła.

Grupa nastolatków wybrała się nad wodę, a w pewnym momencie jeden z chłopców postanowił skoczyć do wody. Niektórzy ze znajomych zachęcali go do tego, inni odradzali takie zachowanie.

Chłopak wziął rozbieg, chciał się odbić i prawdopodobnie zaplątał się w wystające gałęzie. Wpadł do wody i nie mógł się z niej wydostać. Przebywał w niej jakiś czas, a gdy w końcu znajomi wyciągnęli go na ląd, mówili: nie oddycha, nie rusza się...

Reklama

Film kończy lektor, który przestrzega przed nieodpowiedzialną kąpielą. Przywołuje statystyki - co roku 700 osób w ten właśnie sposób zostaje niepełnosprawnymi. Lektor przestrzega, że ryzykowne zachowanie może skończyć się skręceniem karku.

Film wywołał wiele reakcji w internecie. Jego autorzy zachęcają, by był udostępniany i rozpowszechniany w sieci. Przyłączamy się do tego apelu, bo być może ktoś przemyśli, czy rzeczywiście warto popisywać się przed kolegami nad wodą.

Reklama

Reklama

Reklama