Reklama

Reklama

Uwaga na fałszywe SMS-y z ankietą Ministerstwa Finansów

Uwaga na fałszywe SMS-y z ankietą Ministerstwa Finansów - alarmuje rządowy instytut badawczy NASK, zajmujący się cyberbezpieczeństwem. Przestępcy wykorzystują wizerunek resortu, oferując 250 zł za wypełnienie formularza. W rzeczywistości dane do logowania trafiają do oszustów, którzy kradną środki z kont bankowych.

Specjaliści ostrzegają przed tajemniczymi wiadomościami SMS z zaproszeniem do wzięcia udziału w ankiecie na temat opinii o usługach bankowych. Za wypełnienie kwestionariusza oszuści oferują 250 zł.

Po kliknięciu w link ukazuje się strona, łudząco przypominająca domenę gov.pl - jej adres jest jednak inny. Gdy formularz zostanie wypełniony, pojawia się panel logowania do banku z prośbą o podanie wrażliwych danych. Jest to wymagane, ponieważ dzięki temu ma zostać przekazane rzekome wynagrodzenie. 

Tak naprawdę wpisane przez nas informacje trafiają do przestępców, których celem jest kradzież środków z konta bankowego.

Reklama

Rząd ostrzega przed wyłudzeniem

- Resort finansów nie wysyła do podatników tego typu wiadomości - podkreślono w komunikacie opublikowanym na oficjalniej stronie rządowej. Ministerstwo Finansów przestrzega i apeluje o ostrożność.Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy