Reklama

Reklama

Uwaga, duże zagrożenie pożarowe w części regionów Polski

W części kraju - m.in. na północy Mazowsza i na południu Podlasia - występuje duże zagrożenie pożarowe - poinformował Instytut Badawczy Leśnictwa.

Z mapy umieszczonej na stronie IBL wynika, że alertem o dużym zagrożeniu pożarowym objęto północ Mazowsza, południe Podlasia, zachodnią-północną oraz południowo-wschodnią część woj. zachodniopomorskiego, zachodnio-południową część woj. pomorskiego oraz północ woj. lubuskiego.

Na pozostałym obszarze kraju obowiązuje w większości średni lub mały poziom zagrożenia pożarowego. Tylko na południu Polski - w Małopolsce, Podkarpaciu, większości Lubelszczyzny, na Śląsku, w Opolskim, na południu Dolnego Śląska i zachodniej części Łódzkiego - nie ma żadnego alertu o zagrożeniu pożarowym.

Reklama

Pomiar wilgotności ściółki i powietrza

Prognoza zagrożenia pożarowego jest wykonywana w 42 strefach prognostycznych na podstawie pomiarów wilgotności ściółki sosnowej, wilgotności względnej powietrza oraz opadów i określa możliwość wystąpienia pożaru w dniu jej wykonania.

Pomiary meteorologiczne prowadzone są dwa razy dziennie w kilku miejscach każdej ze stref. Prognoza jest wykonywana przez Lasy Państwowe w okresie zagrożenia pożarowego - od 1 marca do 30 września.

Zobacz też: Niepokojące wyniki eksperymentu z przedszkolakami

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy