Reklama

Reklama

Utrzymują się zagrożenia pożarowe w lasach

W polskich lasach utrzymuje się zagrożenie pożarowe. To efekt rosnących temperatur w porównaniu do wcześniejszych tygodni. Mniejsza jest zaś skala opadów atmosferycznych.

W trwającym już sezonie leśniczy dokonują pomiaru wilgotności ściółki dwa razy dziennie: o poranku i wczesnym popołudniem. W części nadleśnictw niemal codziennie pojawiają się najwyższe alerty pożarowe. W weekend stwierdzono je między innymi na Pomorzu czy w Lubuskiem - wskazuje Krzysztof Trębski z Dyrekcji Generalnej lasów Państwowych.

"Trwa obecnie sezon pożarowy. Kwiecień i maj to miesiące, kiedy mamy najwięcej pracy, odpoczynku nie ma też w miesiącach letnich. Przyczynia się do tego chociażby wypalanie traw, które w pewnym stopniu może przedostawać się na teren lasów. Będziemy stale takie zagrożenia monitorować. Mamy niemal 700 wież obserwacyjnych, samoloty patrolowe oraz własne służby pożarnicze" - wymienia Trębski.

Reklama

Od początku roku w polskich lasach wybuchło już ponad tysiąc pożarów.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy