Reklama

Reklama

Usterka samolotu lecącego na Wyspy Kanaryjskie. Lądował awaryjnie

Samolot linii Enter Air lecący na Wyspy Kanaryjskie zawrócił kilka minut po starcie i wylądował awaryjnie na lotnisku w Warszawie. Początkowo maszyna miała powrócić na lotnisku w Gdańsku. - Załoga zgłosiła problem - przekazała Interii Agnieszka Michajłow, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Gdańsk.

Samolot wystartował z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku około godz. 18. Ze względu na zgłoszoną usterkę maszyna została zawrócona i miała ponownie wylądować w Gdańsku. Pasażerowie mieli dolecieć na Wyspy Kanaryjskie. 

- Samolot krążył nad lotniskiem, ponieważ konieczne było wypalenie paliwa - poinformowała Agnieszka Michajłow, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Gdańsk. 

Awaryjne lądowanie. Samolot przekierowany do Warszawy

Początkowo samolot miał lądować około godz. 20. Plany pokrzyżowała jednak burza, która przeszła nad Trójmiastem. - To już nieaktualne. Samolot leci do Warszawy - dodała Michajłow. Rzeczniczka podkreśliła, że nie ma bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia pasażerów. 

Reklama

Według danych z serwisu flight-radar24 samolot wylądował na Lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Awaryjne lądowanie. Na pokładzie ponad 170 osób

Jak relacjonował reporter Polsat News Dawid Styś, przyczyną awaryjnego lądowania była najprawdopodobniej usterka silnika. Pasażerowie mówili, że samolotem zatrzęsło i pojawiły się kłęby dymu.

Samolot wylądował ok. godz. 21. Na lotnisku czekały służby ratownicze.

Nikomu z ponad 170 pasażerów nic się nie stało. Jedna kobieta trafiła pod opiekę medyków, ze względu na silny stres, którego doświadczyła. Pasażerowie trafili do hotelu, gdzie spędzą noc na koszt przewoźnika. Na Wyspy Kanaryjskie wylecą jutro.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy