Reklama

Reklama

Upały w Polsce - rekord sprzed trzech lat wyrównany. Wkrótce burze

Najwyższa zanotowania temperatura w niedzielę wyniosła 38,3 stopni Celsjusza - wynika z najnowszych ustaleń Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. - Oznacza to, że został wyrównany rekord temperatury powietrza dla czerwca - zaznaczają meteorolodzy. Jednocześnie ostrzegają przed burzami i towarzyszącymi im silnymi porywami wiatru.Po wpłynięciu danych z termometrów maksymalnych, okazało się, że 38,3 stopni Celsjusza zanotowano w Słubicach. - Mamy więc identyczną temperaturę maksymalną jak w poprzednim rekordzie - poinformowało IMGW. Taką temperaturę rejestrowano ostatnio 26 czerwca 2019 roku w Radzyniu. 

Wcześniej IMGW informowało, że najwyższa zanotowana temperatura w Słubicach to 37,8 stopni Celsjusza. 

IMGW zaznaczył ponadto, że "pomiędzy zachodnią Polską a Wybrzeżem jest ponad 20 stopni różnicy". Najniższą temperaturę - 17 stopni Celsjusza - zanotowano w Gdańsku i Świnoujściu.

Reklama

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podkreśliło, że upał jest szczególnie groźny dla dzieci i seniorów. "Sprawdź, czy twoi starsi, samotnie mieszkający sąsiedzi nie potrzebują pomocy" - zaznaczono we wpisie w mediach społecznościowych RCB.

Nadciągają burze a z nimi intensywne opady i grad

Meteorolodzy zapowiadają także burze, które znad Niemiec nadciągają nad Pomorze Zachodnie. "Są słabe, jednak w rejonie Zalewu Wiślanego rozwijają się komórki burzowe, z którymi są związane intensywne opady deszczu do 10 mm/10 minut oraz grad. Dodatkowo możliwe są tam silne porywy wiatru ok. 65 km/h" - poinformowano.

Komórki burzowe przemieszczają się na północny-wschód. Kolejne burze mogą tworzyć się szczególnie w rejonie Żuław Wiślanych i na północy Warmii.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy