Reklama

Reklama

Upał w całym kraju. Pomarańczowe alerty IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałem dla wszystkich województw. W wielu miejscach w kraju mogą też wystąpić burze z gradem. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało smsa z ostrzeżeniem przed silnym wiatrem i burzami z gradem po południu i w nocy do mieszkańców dziewięciu województw.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem dla wszystkich województw w kraju. Temperatura może wynieść od 29 do 34 stopni.

Upalnie nie będzie jedynie na północnych krańcach województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Ostrzeżenia obowiązują do poniedziałku do godz. 20.

W wielu miejscach w kraju mogą także wystąpić burze z gradem. Ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami wydano dla województw: lubuskiego, wielkopolskiego i łódzkiego. Z kolei alerty pierwszego stopnia obowiązują w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, dolnośląskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim.

W czasie burz miejscami opady deszczu mogą wynieść od 20 mm do 30 mm. Może też silnie wiać, w porywach do 90 km/h. Miejscami możliwe są opady gradu.

Reklama

RCB rozesłało alert

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w sobotę wysłało sms-a Alert RCB z ostrzeżeniem przed silnym wiatrem i burzami z gradem po południu i w nocy do mieszkańców województw: wielkopolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, kujawsko-pomorskiego, śląskiego, lubuskiego (powiaty: międzyrzecki, sulęciński, słubicki, gorzowski, Gorzów Wielkopolski, strzelecko-drezdenecki), zachodniopomorskiego oraz pomorskiego (powiaty: bytowski, człuchowski, chojnicki, kościerski, kartuski, starogardzki, gdański, nowodworski, malborski, sztumski, kwidzyński).

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą spowodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia

Zagrożenie drugiego stopnia oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy