Reklama

Upał w całym kraju. Pomarańczowe alerty IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałem dla wszystkich województw. W wielu miejscach w kraju mogą też wystąpić burze z gradem. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało smsa z ostrzeżeniem przed silnym wiatrem i burzami z gradem po południu i w nocy do mieszkańców dziewięciu województw.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem dla wszystkich województw w kraju. Temperatura może wynieść od 29 do 34 stopni.

Upalnie nie będzie jedynie na północnych krańcach województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Ostrzeżenia obowiązują do poniedziałku do godz. 20.

W wielu miejscach w kraju mogą także wystąpić burze z gradem. Ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami wydano dla województw: lubuskiego, wielkopolskiego i łódzkiego. Z kolei alerty pierwszego stopnia obowiązują w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, dolnośląskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim.

W czasie burz miejscami opady deszczu mogą wynieść od 20 mm do 30 mm. Może też silnie wiać, w porywach do 90 km/h. Miejscami możliwe są opady gradu.

Reklama

RCB rozesłało alert

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w sobotę wysłało sms-a Alert RCB z ostrzeżeniem przed silnym wiatrem i burzami z gradem po południu i w nocy do mieszkańców województw: wielkopolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, kujawsko-pomorskiego, śląskiego, lubuskiego (powiaty: międzyrzecki, sulęciński, słubicki, gorzowski, Gorzów Wielkopolski, strzelecko-drezdenecki), zachodniopomorskiego oraz pomorskiego (powiaty: bytowski, człuchowski, chojnicki, kościerski, kartuski, starogardzki, gdański, nowodworski, malborski, sztumski, kwidzyński).

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą spowodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia

Zagrożenie drugiego stopnia oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy