Reklama

Reklama

Ulewne deszcze i burze. Pogoda na sobotę

W sobotę niemal w całym kraju będzie deszczowo. Na zachodzie kraju wystąpią burze - poinformowała dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Małgorzata Tomczuk. Termometry pokażą od 12 stopni na Suwalszczyźnie do 22 na zachodzie kraju.

W sobotę w Polsce zachmurzenie będzie duże. Więcej chmur na wschodzie, mniej na zachodzie. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Przelotne opady deszczu. Burze wystąpią na zachodzie, w centrum i na południu kraju. Prognozowana wysokość opadów miejscami od 20 do 30 mm.

Temperatura maksymalna od 12 stopni na Suwalszczyźnie, 18 stopni w centrum, do 22 stopni na zachodzie.

Wiatr słaby i zmienny, na północnym wschodzie umiarkowany, południowo wschodni. W czasie burz w porywach do 65 km/h.

Pogoda w sobotę. Ostrzeżenia

IMGW poinformowało, że dziś obowiązywać będzie ostrzeżenie o burzach z gradem I stopnia w woj. wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, opolskim i łódzkim. Z kolei ostrzeżenie pierwszego stopnia  o silnym deszczu z burzami w woj. śląskim, małopolskim, świętokrzyskim, lubelskim i podkarpackim. Intensywne deszcze wystąpią w woj. lubelskim. Tam również obowiązywać będzie ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Reklama

Pogoda na weekend. Noc z soboty na niedzielę

W nocy z soboty na niedzielę na wschodzie i w centrum zachmurzenie duże i całkowite, na zachodzie duże z większymi przejaśnieniami. Na zachodzie i w centrum kraju przelotne opady deszczu, miejscami zanikające burze. Prognozowana suma opadów do około 20 mm. Miejscami utworzą się mgły ograniczające widzialność do 300 m.

Temperatura minimalna od 7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, na pozostałym obszarze od 10 do 14 stopni.

Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych i zachodnich. W czasie burz wiatr porywisty. 


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy