Reklama

Ujazdowski: Sprawa Misiewicza może być łatwo rozwiązana

Te ekscesy są nie do usprawiedliwienia. Dla dobra nie tylko obozu rządzącego, ale także dla dobra państwa i przestrzegania standardów pan Bartłomiej Misiewicz powinien zostać odwołany z funkcji publicznych - ocenił w rozmowie z Interią europoseł niezrzeszony Kazimierz Ujazdowski.

W wywiadzie opublikowanym w poniedziałek w "Do Rzeczy" prezes PiS Jarosław Kaczyński określił młodego rzecznika mianem "wizerunkowego problemu". Podobnych słów użył w rozmowie z Robertem Mazurkiem z RMF FM marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Mimo tego Antoni Macierewicz, jak na razie, nie zdecydował się na odwołanie swojego pracownika. Zamiast tego skierował do prokuratury wnioski o wyjaśnienie działań "noszących znamiona przestępstwa" wobec rzecznika MON.

Dziś natomiast Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo ws. działań MON z grudnia 2015 roku wobec Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO. Nocną akcją kierował Bartłomiej Misiewicz, który był wówczas pełnomocnikiem ministerstwa ds. utworzenia CEK NATO.

Reklama

Ujazdowski: Sprawa Misiewicza może być łatwo rozwiązana

- Mam nadzieję, że ostateczna decyzja położy kres tej przygodzie, która jest bardzo niedobra z punktu widzenia standardów państwowych, zaufania obywateli do państwa, tego, co o państwie myśli młode pokolenie - powiedział w rozmowie z Interią Kazimierz Ujazdowski, były członek PiS, a dziś europoseł niezrzeszony.

- Sprawa może być łatwo rozwiązana poprzez realne, a nie udawane odwołanie pana Misiewicza z funkcji publicznych. Te ekscesy są nie do usprawiedliwienia. Dla dobra nie tylko obozu rządzącego, ale także dla dobra państwa i przestrzegania standardów pan Bartłomiej Misiewicz powinien zostać odwołany z funkcji publicznych. Nie rozumiem, dlaczego Antoni Macierewicz tego nie czyni - podkreślił europoseł.

- Dwukrotnie byłem ministrem kultury. Miałem wśród pracowników bardzo młodych ludzi, którzy potem sprawdzili się w dziedzinie kultury i polityki historycznej. Ale doprawdy nigdy nie miałem do czynienia z młodymi ludźmi, którzy w ten sposób się zachowują - przypomina Ujazdowski.

***

Ciąg dalszy wywiadu z Kazimierzem Ujazdowskim, w którym europoseł mówi m.in. o pozycji Polski w Unii Europejskiej, opublikujemy w serwisie Fakty Interia wkrótce.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama