Reklama

Reklama

Tyszka: Kukiza nie będzie na spotkaniu opozycji ws. wotum nieufności

Paweł Kukiz nie pojawi się we wtorek na spotkaniu opozycji ws. wniosku o wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło - poinformował PAP wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15) . Jak wyjaśnił, lider Kukiz'15 nie chce uczestniczyć w "partyjnych wojenkach".

Platforma Obywatelska w piątek zaprezentowała wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu; jako kandydat na premiera wskazany został w nim lider PO Grzegorz Schetyna. Liderzy partii opozycyjnych zostali zaproszeni przez szefa klubu PO Sławomira Neumanna na wtorek na spotkanie ws. wniosku o wotum nieufności wobec rządu.

Tyszka powiedział PAP, że z informacji, które przekazał mu Paweł Kukiz wynika, że lider Kukiz'15 nie pojawi się we wtorek na spotkaniu opozycji. "Kukiz powiedział, że nie interesują go partyjne wojenki" - wyjaśnił wicemarszałek Sejmu.

Reklama

Jak dodał, zaproszenie na spotkanie dotarło do Kukiza dopiero w poniedziałek, a lider ugrupowania ma już na wtorek zaplanowane inne spotkania.

Głosowanie nad wnioskiem o konstruktywne wotum nieufności odbywa się nie wcześniej niż po upływie 7 dni od jego złożenia. Do wyrażenia rządowi wotum nieufności potrzebna jest większość ustawowej liczby posłów, czyli co najmniej 231.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama