Reklama

Tygodnik "ABC": Wokół Schetyny są informatorzy Petru

Jak ustalił tygodnik „ABC”, w najbliższym otoczeniu Grzegorza Schetyny znajdują się informatorzy partii Ryszarda Petru. Zdaniem pisma, przepływ poufnych informacji z PO do .Nowoczesnej przestał być już tajemnicą i stał się tematem korytarzowych żartów w Sejmie.

Jak poinformował tygodnik "ABC", poprzez informatorów partii Ryszarda Petru doszło do ostatniego przecieku i publikacji nagrania, na którym Grzegorz Schetyna sugeruje możliwość współorganizowania wielkich demonstracji ulicznych i atakuje byłe szefostwo w Platformie Obywatelskiej.

Według pisma, to Ryszard Petru i jego zaufani współpracownicy pomogli Schetynie w wyścigu o fotel szefa PO. 

Zdaniem tygodnika "ABC", opublikowane wypowiedzi "świadczą o tym, że przyszły szef Platformy nie ma żadnego innego pomysłu na rządzenie, niż podejmowanie prób destabilizacji kraju". Pismo podsumowuje, że Grzegorz Schetyna "będzie walczył o swoją pozycję w polityce kosztem ładu wewnętrznego w kraju".

Reklama

Taśmy Schetyny

Taśmy Schetyny opublikował na swojej stronie tygodnik "Newsweek", o czym informowaliśmy TUTAJ. Pochodzą one z zamkniętego spotkania Grzegorza Schetyny z członkami stołecznej Platformy. Dyskusja odbyła się kilka dni po pierwszej demonstracji zorganizowanej przez Komitet Obrony Demokracji. Na nagraniu Grzegorz Schetyna bardzo ostro wylicza błędy Platformy z ostatnich miesięcy.

Więcej o sprawie w najnowszym wydaniu tygodnika "ABC".

INTERIA/RMF

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy