Reklama

Reklama

TVP wyemitowała dokument o Pawle Adamowiczu. Fala komentarzy w sieci

Telewizja Polska wyemitowała godzinny film dokumentalny Marcina Tulickiego "Jesteś mechanizmem niszczącym...", który opisuje, jak zamordowany w 2019 r. prezydent Gdańska Paweł Adamowicz był krytykowany przez prywatne media i opozycję. Po emisji filmu w sieci pojawiło się wiele komentarzy. "Machina propagandowa TVP nie ustaje, co więcej, próbują zmyć z siebie odpowiedzialność i to nie tylko polityczną" - napisała na Twitterze prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

"Kto w politycznej walce zdradził Pawła Adamowicza? Dla kogo był niewygodny? Komu najbardziej przeszkadzał? Szokujące kulisy w filmie 'Jesteś mechanizmem niszczącym...'" - brzmi opis filmu, który w piątek został pokazany na antenie TVP. 

Za trwający 61 minut dokument odpowiada Marcin Tulicki, dziennikarz TVP. 

Fala komentarzy po emisji dokumentu

"Prezydent Paweł Adamowicz nie żyje od trzech lat, postępowanie sądowe będzie wadliwe, bo w składzie jest sędzia z neoKRS. Tymczasem machina propagandowa TVP nie ustaje, co więcej próbują zmyć z siebie odpowiedzialność i to nie tylko polityczną" - napisała na Twitterze prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Reklama

Do dokumentu odniósł się też na Twitterze poseł PO Sławomir Nitras. "Jak nisko można upaść?" - zapytał i oznaczył Jacka Kurskiego, prezesa TVP. 

"Szczujnia TVP nie ustaje nawet po śmierci Pawła Adamowicza. Zamiast wstydu daje znowu upust frustracji - Gdańsk nie kłaniał się komunie i nie kłania się PiS-owi. Recydywa! Pomorze zapamięta!" - napisał poseł Janusz Lewandowski.

Marcin Tulicki, umieścił na Twitterze zwiastun dokumentu: 

W jego obronie stanął poseł PiS Kazimierz Smoliński. "Nie dziwi mnie wrzask polityków Platformy i sprzyjających jej mediów. Film dot. Prezydenta Adamowicza jasno pokazuje, że ci ludzie są potwornie zakłamani i cała ich polityka oparta jest na hejcie i fejkach" - napisał.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy