Reklama

Reklama

TVP miała odmówić emisji spotu Donalda Tuska na Święto Niepodległości

W Dniu Niepodległości w polskich telewizjach ma zostać wyemitowany spot Donalda Tuska. Widzowie TVP go jednak nie zobaczą. Stacja odmówiła emisji spotu, który Platforma Obywatelska zamówiła na zasadach komercyjnych - poinformowała partia.

Widzowie TVP w Dniu Niepodległości mieli zobaczyć 60-sekundowy spot przed głównym wydaniem "Wiadomości" o godz. 19.30. Rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec poinformował, że publiczna telewizja odmówiła jego emisji.

"TVP odmówiła emisji spotu premiera Donalda Tuska z okazji Święta Niepodległości. Miał być wyemitowany na zasadach komercyjnych przed głównym wydaniem Wiadomości 11 listopada. Polsat i TVN nie miały z tym problemu" - napisał Grabiec na Twitterze.

Spot Donalda Tuska można zobaczyć poniżej:

TVP odmawia Tuskowi. Tłumaczy to kolaudacją

TVP ma twierdzić, że na emisję jest już za późno, bo wcześniej musiałaby się odbyć jej kolaudacja - ustaliło radio Zet.

Reklama

Pod koniec października TVP zaproponowało Donaldowi Tuskowi udział w jednym z wydań "Strefy Starcia" . Miałby się w nim spotkać z premierem Mateuszem Morawieckim. Lider PO wówczas odmówił. Na początku każdego odcinka prowadzący programu podkreślają , że w studiu nie ma Tuska ani innych polityków PO, ponieważ odmówili zaproszenia.

Postać Donalda Tuska w "Wiadomościach" TVP pojawia się bardzo często. Rządowa telewizja łączy lidera PO z wieloma - nawet niezwiązanymi z polską polityką - wydarzeniami.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy