Reklama

Reklama

​TVP Info alarmuje: 200 uchodźców koczuje na polskiej granicy

Około 200 Czeczenów koczuje na polskiej granicy - informuje TVP Info. Telewizja powołuje się na doniesienia białoruskiego portalu TUT.BY.

Jak czytamy, reporterzy TUT.BY rozmawiali z migrantami przed strefą oczekiwania przejścia granicznego Brześć na granicy białorusko-polskiej. Znajduje się tam ok. 200 Czeczenów, którym nie udało się uzyskać w Terespolu statusu uchodźcy.

TVP Info przytacza także historię migrantów, które opisali reporterzy białoruskiego portalu. "W Czeczenii nie da się żyć. Dzisiaj masz przyjaciela, a jutro mogą go porwać" - mówi jeden z rozmówców portalu.  

Zdaniem uchodźców, po polskiej stronie odnoszą się do nich negatywnie. "Nazywają nas terrorystami. Jacy z nas terroryści? Oni nawet nie słuchają wyjaśnień. My im opowiadamy, dlaczego wyjeżdżamy z Rosji, a oni nie słuchają" - skarży się kolejny uchodźca.

Reklama

Czeczeni przypominają też o obywatelu Armenii, który chciał uzyskać status uchodźcy w Polsce. Jak mówią, zdesperowany mężczyzna próbował popełnić samobójstwo na przejściu granicznym w Terespolu. Jego kolegę, który razem z nim próbował wjechać do Unii Europejskiej, polscy pogranicznicy obezwładnili na peronie dworca. 

Więcej na ten temat w TVP Info


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy