Reklama

Reklama

TVP: Blisko 18 milionów złotych nagród

Zwyczajne walne zgromadzenie Telewizji Polskiej zdecydowało o przeznaczeniu 17,8 mln zł z 89 mln zł zysku wypracowanego przez spółkę w 2019 roku na wypłatę nagród – podał serwis Press.pl.

Protokół z walnego zgromadzenia, które w przypadku TVP stanowi minister kultury, został zamieszczony w Krajowym Rejestrze Sądowym. Na nagrody z zysku ma trafić 14,9 mln zł, a 2,9 mln zł na obciążenia z tytułu wypłaty nagród - czytamy.

Jak wylicza Press.pl, 2019 roku koszty działalności TVP wyniosły 2,691 mld zł i były o 16,9 proc. wyższe niż w 2018 roku. Spółka uzyskała 2,559 mld zł przychodów (wzrost o 16,7 proc.). Telewizja w zeszłym roku dostała 1,127 mld zł rekompensaty za utracone z tytułu zwolnień wpływy z opłat abonamentowych, czyli o blisko 0,5 mld zł więcej, niż rok wcześniej z tego tytułu.

Reklama

Na koniec 2019 roku w TVP pracowało 2825 osób (2780 etatów).

NIK w TVP

Tymczasem w ubiegłym tygodniu rozpoczęła się kontrola Najwyższej Izby Kontroli w Telewizji Polskiej. Celem jest sprawdzenie, czy TVP prawidłowo zarządza majątkiem i gospodaruje środkami finansowymi.

Kontrola TVP znalazła się w planie pracy Izby na 2020 r. opublikowanym pod koniec stycznia. "Kontrolerzy sprawdzą przede wszystkim, czy TVP S.A. prawidłowo zarządza majątkiem i gospodaruje środkami finansowymi. Na tym etapie jednak, podobnie jak przy wszystkich innych naszych trwających kontrolach, nie możemy pisać o szczegółach" - przekazał wydział prasowy NIK.

Nie podał, jakie lata obejmie kontrola.

"Jak tylko wszystkie procedury się zakończą - wyniki kontroli będą dostępne na naszej stronie internetowej" - zapewniono.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy