Reklama

​TVN24: Rewolucja na lewicy. Zandberg się wyłamie?

Na lewicy szykuje się rewolucja i zupełnie nowe otwarcie - informuje magazyn "Polska i Świat" TVN24. Zdaniem reporterów, SLD i Wiosna zdecydowały już o założeniu wspólnej partii. Co zrobi lider Razem Adrian Zandberg?

Nieoficjalne negocjacje prowadzone niemal codziennie przyniosły niespodziewany finał - pisze TVN24. Jak czytamy, SLD i Wiosna porozumiały się w sprawie powołania do życia wspólnej partii. Do współpracy zaproszona została także partia Razem.

Pakt między liderami to pierwsza część planu. Teraz należy przekonać pozostałych działaczy. W czwartek zbiera się Zarząd Krajowy SLD, na którym mogą zapaść już jakieś decyzje.

Zgodnie z informacjami TVN24, Lewica ma się najpierw skupić na powołaniu klubu parlamentarnego i ogłoszeniu pakietu wspólnych ustaw. Następnym krokiem ma być wspólny kandydat na prezydenta i nowa lewicowa partia - czytamy.

Reklama

Reporterzy TVN24 ustalili, że zapadła już decyzja o zmianie szyldu SLD. Nowa partia ma się nazywać Lewica, co będzie naturalną kontynuacją sukcesu wyborczego. Wielki kongres założycielski i programowy jest planowany na 14 grudnia - czytamy.

Według nieoficjalnych ustaleń Krzysztof Gawkowski ma być szefem połączonego klubu w Sejmie, a Włodzimierz Czarzasty ma być kandydatem lewicy na wicemarszałka Sejmu - podaje TVN24.

Poza tymi ustaleniami jest jednak Adrian Zandberg - czytamy. Partia Razem wciąż nie podjęła decyzji, czy chce dołączyć do wspólnego klubu w Sejmie, a wspólnej partii ma mówić "stanowcze nie".

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy