Reklama

Reklama

TVN24: Nie żyje Jerzy Bahr

Nie żyje Jerzy Bahr - były ambasador Polski na Ukrainie i w Rosji, a także były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Polski dyplomata zmarł w wieku 72 lat.

Informację o śmierci byłego ambasadora podała stacja TVN24. Jak czytamy, Jerzy Bahr zmarł po długiej chorobie. 

Jerzy Bahr urodził się w 1944 r. w Krakowie. W 1974 r. rozpoczął pracę w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, skąd odszedł po ogłoszeniu stanu wojennego.

Bahr był radcą Ambasady RP w Moskwie (1991-1992), Konsulem Generalnym RP w Kaliningradzie, ambasadorem RP w Kijowie, a następnie ambasadorem RP w Wilnie (2001-2005).

Od 21 stycznia 2005 do 22 grudnia 2005 był szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego. 19 maja 2006 został powołany na stanowisko ambasadora RP w Rosji. Odwołano go 30 września 2010. 

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy