Reklama

Reklama

​"Tusk zrobił na złość", "może jechać ktoś inny". Tomczyk o ośmiu wersjach PiS

"To jest problem, kiedy jednego dnia ośrodki władzy w PiS mówią coś kompletnie innego" - powiedział rzecznik rządu Ewy Kopacz Cezary Tomczyk o sporze wokół terminu pierwszego posiedzenia Sejmu. W programie "Fakty po Faktach" w TVN24 odbyła się dyskusja nt. zamieszania wokół terminów szczytu Rady Europejskiej na Malcie oraz pierwszego po wyborach posiedzenia parlamentu.

Pierwsze posiedzenie parlamentu ma się odbyć 12 listopada o godz. 13. Podczas posiedzenia premier Ewa Kopacz powinna złożyć dymisję swojego rządu.

Jednak tego samego dnia o godzinie 14.30 odbywa się także inne ważne wydarzenie - nieformalny szczyt UE ws. uchodźców.

Spór wokół nakładania się na siebie tych terminów spowodował, że ostatecznie na szczycie UE może zabraknąć przedstawiciela Polski.

"Albo w Kancelarii Prezydenta doszło do gigantycznego błędu i gigantycznej niekompetencji i ktoś nie spojrzał w kalendarz, albo też chodzi o grę polityczną" - stwierdził rzecznik rządu Cezary Tomczyk.

Reklama

Tomczyk wymienił także osiem wersji PiS, dotyczących wspomnianych terminów.

"Pierwsza wersja była taka, że to nieważne. Druga, że może jechać ktoś inny. Trzecia wersja, że inne państwo będzie nas reprezentować. Czwarta, że pani premier powinna zgłosić dymisję wcześniej. Piąta wersja, że będzie przerwa w obradach Sejmu. Szósta ministra Waszczykowskiego, że Tusk zrobił to na złość. Siódma wersja pani minister Sadurskiej, że w Polsce jest święto i przewodniczący Rady Europejskiej powinien to wiedzieć i ósma wersja, że pani premier nie powinna lecieć" - wyliczył.

Zaznaczył także, że jest to "początek wielkiego chaosu w polskim państwie".

"To jest problem, kiedy jednego dnia ośrodki władzy w PiS mówią coś kompletnie innego" - dodał rzecznik rządu.

Drugi gość programu, Krzysztof Łapiński komentując zamieszanie powiedział, że to Donald Tusk planując szczyt powinien brać pod uwagę, że Polska jest w trakcie przekazywania władzy po wyborach i szczyt powinien odbyć się w innym terminie.

Zwrócił też uwagę, że 11 listopada rozpoczyna się szczyt Unia Europejska - Afryka.

 "Jeśli już kilka miesięcy temu Tusk wyznaczył szczyt na 11 listopada to rozumiem, że mógł zapomnieć, że w Polsce jest święto narodowe. Wyobraźmy sobie, że pan przewodniczący Rady Europejskiej szczyt Unia - Afryka zwołuje w dniu święta narodowego Niemiec" - mówił Łapiński. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy