Tusk spotkał się z Magyarem. "Węgry i Polska jak jedna pięść"

Marcin Czekaj

Marcin Czekaj

Aktualizacja
Donald Tusk i Peter Magyar w garniturach stoją obok siebie, ściskając dłonie; w tle rozmyta zieleń.
Donald Tusk i Peter MagyarPaweł SupernakPAP

W skrócie

  • Donald Tusk i Peter Magyar spotkali się w Warszawie, aby omówić współpracę Polski i Węgier oraz wspólne działania na arenie międzynarodowej.
  • Podczas konferencji prasowej poruszono kwestie rewitalizacji Grupy Wyszehradzkiej, bezpieczeństwa energetycznego oraz wspólnego stanowiska w sprawie akcesji Ukrainy do Unii Europejskiej.
  • Peter Magyar podkreślił tysiącletnią przyjaźń polsko-węgierską i zapowiedział organizację szczytu Grupy Wyszehradzkiej z udziałem premierów regionu.
  • Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Interii, otwiera się w nowym oknie

Tusk spotkał się z Magyarem. Wspomniał o wspólnych interesach w Brukseli

Zobacz również:

Tusk o zmianach w Grupie Wyszehradzkiej: To szerszy projekt

Zobacz również:

Spotkanie Tusk - Magyar. Tematem akcesja Ukrainy do UE

Zobacz również:

Magyar o Polsce. Wspomniał o tysiącletniej przyjaźni między narodami

Zobacz również:

Drony nad Hrubieszowem. Mieszkańcy przerażeni. Wojsko: To ćwiczeniaPolsat News