Reklama

Reklama

Trzylatka błąkała się w koszulce z krótkim rękawkiem

Policjanci zatrzymali matkę trzyletniej dziewczynki, która błąkała się po Częstochowie. Dzieckiem, które mimo chłodu biegało w koszulce z krótkim rękawkiem, zajęli się przechodnie. Jej 34-letnia mama miała 4 promile alkoholu w organizmie, nie zauważyła, kiedy jej dziecko zniknęło.

O zatrzymaniu kobiety poinformowała w piątek częstochowska policja. W środę po południu oficer dyżurny z komisariatu IV otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że po ul. Katedralnej w Częstochowie biega bez opieki mała dziewczynka.

Widok dziecka, ubranego nieodpowiednio do pory roku i temperatury na dworze, wzbudził zainteresowanie przechodniów, którzy okryli 3-latkę kocykiem i poinformowali o niej policję.

Gdy mundurowi przyjechali na miejsce, okazało się, że matka dziewczynki wybrała się tego dnia do znajomej, z którą piła alkohol. Nie zauważyła nawet, kiedy dziecko wyszło na ulicę.

Reklama

Badanie wykazało w organizmie kobiety prawie 4 promile alkoholu. 34-latka trafiła do policyjnej celi, a jej dziecko pod opiekę babci. Za narażenie dziewczynki na utratę życia i zdrowia matce może grozić kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Sprawą zajmuje się częstochowska prokuratura rejonowa.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje