Reklama

Trzy kolejne wybudzenia ze śpiączki w Budziku. Wolne miejsca dla pacjentów

Specjalistom z kliniki Budzik udało się w lipcu wybudzić ze śpiączki aż trzy osoby. Jedna z nich w olsztyńskiej placówce przebywała półtora roku. Teraz wolne miejsce czekają na kolejnych młodych pacjentów - podaje "Rzeczpospolita".

8 lipca za wybudzonego został uznany Patryk, który do kliniki Budzik trafił w październiku 2018 roku po wypadku komunikacyjnym. 

12 lipca wybudziła się 14-letnia Julita, która w śpiączce była od kwietnia 2019 roku, także po wypadku komunikacyjnym.

Wybudzono również Wiktorię, która w śpiączce przebywała od stycznia 2018 roku. Jak podaje "Rzeczpospolita", jej stan przez wiele miesięcy nie ulegał zmianie. Natomiast dzięki wysiłkom lekarzy i terapeutów, dziewczynka pisze, czyta, maluje i gra w szachy.

Nadzieja dla kolejnych dzieci w śpiączce

Wybudzenia to także kolejne wolne miejsca w klinice dla dzieci w śpiączce. Kryteria, według których odbywa się kwalifikacja pacjentów, znajdują się na stronie klinikabudzik.pl.

Olsztyńska placówka działa od 2013 roku. Została założona przez fundację Akogo?, którą kieruje aktorka Ewa Błaszczyk. Jak przypomina "Rz", w Olsztynie funkcjonuje również Budzik dla dorosłych, a przy Szpitalu Bródnowskim w Warszawie powstaje kolejna klinika.

Reklama

Na początku lipca rozpoczęła się przebudowa placówki w Olsztynie. W najbliższych miesiącach na sale dla pacjentów i sale do ich terapii zostaną przystosowane kolejne pomieszczenia. Po remoncie w Budziki na pacjentów będzie czekało łącznie 15 łóżek. W tym momencie oddział ma ich 8. Klinika w poszerzonym składzie ma rozpocząć pracę na jesieni. 

Na czas remontu obecni pacjenci "Budzika" zostali przeniesieni do innej części szpitala.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy