Reklama

Reklama

Trzy duże pochody w Warszawie: Utrudnienia w ruchu

W sobotę kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu. W stolicy odbędą się tego dnia trzy duże zgromadzenia: marsz Komitetu Obrony Demokracji i opozycji, środowisk narodowych oraz Parada Schumana.

Trasy pochodów

Największy marsz ruszy o godz. 13 sprzed Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pod hasłem  "Jesteśmy i będziemy w Europie". Uczestnicy marszu, współorganizowanego przez Komitet Obrony Demokracji oraz partie opozycyjne, przejdą na pl. Piłsudskiego Al. Ujazdowskimi, Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem oraz ul. Królewską. Organizatorzy zadeklarowali udział ok. 100 tys. osób.

Natomiast przed katedrą św. Floriana na Pradze spotkają się członkowie i sympatycy Ruchu Narodowego. O godz. 11 odbędzie się msza w intencji ojczyzny. Zaraz po niej rozpocznie się marsz pod hasłem "Odwagi Polsko!". Organizatorzy zgłosili udział ok. 80 tys. osób.

Reklama

Narodowcy przejdą al. Solidarności, mostem Śląsko-Dąbrowskim, ulicami: Kapucyńską, Miodową, Kapitulną, Piekarską, Zapiecek, Świętojańską, Dziekanią, Kanonią, aż do Rynku Starego Miasta. Stamtąd ulicami: Zapiecek, Piekarską, Podwale, przez pl. Zamkowy, Senatorską, Kozią i Krakowskim Przedmieściem dotrą na Skwer ks. J. Twardowskiego.

Parada Schumana wyruszy o godz. 12 z Krakowskiego Przedmieścia (przy ul. Miodowej). Trasa prowadzi ulicami: Senatorską, Wierzbową, Moliera, Królewską, Krakowskim Przedmieściem na Skwer Hoovera. Organizatorzy przewidują, że weźmie w niej udział ok. 5 tys. osób.

Rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy Bartosz Milczarczyk zapewnił w piątek PAP, że władze miasta nie spodziewają się w sobotę "żadnych nadzwyczajnych wydarzeń, które miałyby mieć miejsce, żadnych przykrych incydentów".

Według rzecznika organizatorzy imprez są poinformowani, jakie obowiązki na nich ciążą. "To organizator musi zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom każdej manifestacji" - powiedział Milczarczyk. Zaznaczył, że miasto również jest przygotowane na sobotnie zgromadzenia. "Na pewno policja się przygotowuje, również straż miejska jest przygotowana" - dodał.

Wyłączona Wisłostrada

Wieczorem, w sobotę, odbędzie się koncert w Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu.

W związku z tym - w godz. 17.30-22.30 - wyłączona z ruchu będzie Wisłostrada (w obydwu kierunkach) między ul. Sanguszki a mostem Śląsko-Dąbrowskim. Jadący Wisłostradą od strony Mokotowa będą mogli skręcić w ul. Grodzką, a dla jadących od strony Żoliborza wytyczona zostanie tymczasowa "zawrotka" przed ul. Sanguszki.

Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Krasińskiego, gen. Andersa, Marszałkowska, Al. Jerozolimskie. Zorganizowane zostaną specjalne miejsca parkingowe, zlokalizowane na skrajnych dwóch pasach ruchu Wisłostrady (w obu kierunkach) na odcinku od ul. Sanguszki do ul. Krasińskiego.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu można znaleźć na stronie www.infoulice.um.warszawa.pl, www.facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Szczegółowe informacje nt. zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy