Reklama

Reklama

"Tropikalna noc" i upał również w piątek. Alerty pogodowe

Po upalnym czwartku, na części terytorium Polski zapowiada się "tropikalna noc". Upały będą nam również towarzyszyły i w piątek. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego i drugiego stopnia dla niemal całego kraju.

"Mamy już oficjalne podsumowanie czwartkowych upałów. Na stacji telemetrycznej w Przelewicach (zachodniopomorskie) zanotowano maksymalnie 36,5 st.C. W Słubicach na stacji synoptycznej termometry również pokazały 36,5 st.C."- wynika z komunikatu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na Twitterze.

Po upalnym czwartku czeka nas także wysoka temperatura w nocy i upalny piątek

Noc tropikalna na zachodzie kraju

- Noc z czwartku na piątek na przeważającym obszarze będzie gwiaździsta, bezchmurna. Nieco więcej chmur w drugiej części nocy nasunie się nad krańce północno-zachodnie, czyli nad Nizinę Szczecińską. Tam zachmurzenie nad ranem będzie wzrastać do umiarkowanego i miejscami nad ranem może też padać słabiutki deszcz - wskazuje synoptyk IMGW.

Reklama

Najchłodniej noc zapowiada się w kotlinach bieszczadzkich oraz karpackich. Tam tylko ok. 9 stopni Celsjusza. Na pozostałym obszarze Podhala i Polsce północno-wschodniej prognozowanych jest ok. 13 stopni. 18 stopni Celsjusza ma być w centrum kraju. Najcieplejsza noc zapowiadana jest na zachodzie. Tam będzie noc tropikalna z temperaturą 20-21 stopni Celsjusza.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni lub południowo-wschodni. 

Pogoda na piątek

Z komunikatu IMGW wynika, że upały będą nam towarzyszyć również w piątek. Instytut wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia niemal dla całego kraju. Ostrzeżenia nie dotyczą jedynie najbardziej południowej części woj. małopolskiego i północno-wschodniego krańca Polski. Większość ostrzeżeń obowiązuje do popołudniowych godzin w piątek, część dotyczy również pogody w sobotę. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy