Reklama

Reklama

Tragiczny wypadek. Zginął 15-latek

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło na trasie Pisz - Babrosty. Kierujący pojazdem ciężarowym marki Volvo potrącił dwóch pieszych, idących poboczem po złej stronie jezdni i bez odblasków. W wypadku zginął 15-letni mieszkaniec Pisza. Jego starszy kolega z obrażeniami przewieziony został do szpitala.

W środę po godz. 18:00 policjanci pracowali na miejscu tragicznego wypadku drogowego. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej między Piszem a Babrostami. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, kierujący pojazdem ciężarowym marki Volvo, 47-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego, jechał od strony Białej Piskiej w kierunku Pisza. W odległości około jednego kilometra przed miastem zauważył dwóch pieszych idących poboczem po prawej stronie jezdni. Niestety odleglość między nim a pieszymi była zbyt mała i mimo gwałtownego hamowania uderzył w nich.
Na miejscu zginął 15-letni mieszkaniec Pisza. Jego 18-letni kolega z obrażeniami przewieziony został do piskiego szpitala.

Reklama

Funkcjonariusze ustalili, że obaj piesi byli ubrani w ciemne kurtki, nie posiadali elementów odblaskowych i jakby tego było mało - szli prawą stroną drogi.

Policjanci pod nadzorem prokuratora szczegółowo wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku.

(KWP w Olsztynie / ms)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy