Reklama

Reklama

Tragiczny bilans: W niedzielę utonęło siedem osób

Tylko w niedzielę utonęło siedem osób, zaś w tym sezonie w wodzie zginęło 335 osób - poinformowało w poniedziałek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, które zaapelowało o rozsądek na wodą.

"‼Tragiczny bilans niedzielnego wypoczynku nad wodą. Tylko wczoraj utopiło się 7 osób‼️ W tym sezonie w wodzie zginęło już 335 osób. Apelujemy o rozsądek‼️NIE BĄDŹ KOLEJNĄ OFIARĄ!" - zaapelowało w poniedziałek na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

RCB po raz kolejny przypomniało m.in. o tym, by nie wchodzić do wody po alkoholu i środkach odurzających, nie skakać do wody w miejscach nieznanych, nie wbiegać do wody rozgrzanym, nie wypływać na materacu daleko od brzegu. Zaleca także zakładanie kapoka na łódce, kajaku i rowerze wodnym.

Reklama

Jak wynika z danych GUS, w roku ubiegłym policji zgłoszono 473 przypadki tonięcia, w wyniku których śmierć poniosło 457 osób. Najwięcej przypadków tonięcia było w weekendy.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy