Reklama

Tragedia w Wielkopolsce. Zginął mężczyzna przewożony w bagażniku

Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę w Swarzędzu (woj. wielkopolskie). Auto, którym podróżowało osiem osób, uderzyło w bariery. Zginął pasażer jadący w bagażniku.

Wypadek miał miejsce po godzinie drugiej w nocy na DK 92 w kierunku Wrześni. Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak powiedział PAP, że BMW podróżowali młodzi mieszkańcy podpoznańskich miejscowości.

Wcześniej osoby te, sześciu mężczyzn i dwie kobiety, uczestniczyły we wspólnych imprezach i wracały do domów w Swarzędzu, Kostrzynie i okolicznych miejscowościach.

W Swarzędzu auto wpadło w poślizg i uderzyło w barierę, po czym zaczęło się palić. Pojazd opuścili wszyscy poza 18-latkiem, który znajdował się w bagażniku. Mężczyzna zginął. Pozostali pasażerowie nie odnieśli obrażeń.

Reklama

Po zdarzeniu przez kilka godzin ruch w stronę Wrześni był zablokowany. Strażacy zakończyli akcję ok. godziny siódmej rano.

Auto prowadził 18-latek, który nie miał uprawnień. Był też pod wpływem alkoholu; stwierdzono u niego około jednego promila. Andrzej Borowiak powiedział, że na razie nie wiadomo, jakie usłyszy zarzuty.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama