Reklama

Reklama

Tragedia w Darłówku. Bliscy rodziny wydali oświadczenie

"W imieniu rodziców tragicznie zmarłych dzieci, wobec licznych ataków w ich kierunku oświadczamy, że rodzice robili wszystko, by uchronić dzieci przed tragedią" - piszą bliscy rodziny dzieci, które 14 sierpnia zginęły w Darłówku. Kacper (14 lat), Kamil (13 lat) i Zuzanna (11 lat) utonęli w Morzu Bałtyckim.

"Nie jest prawdą, że dzieci kąpały się lub weszły do wody przy czerwonej fladze. Nie jest prawdą, że mama dzieci została z nimi sama na plaży. Obecni byli oboje rodzice" - wyjaśniają bliscy rodziny ofiar. Treść oświadczenia publikuje Onet.

Krewni tłumaczą w nim, że kiedy matka odeszła z młodszym synem, na plaży został ojciec i to on doglądał kąpiącej się trójki. W oświadczeniu podkreślają, że dzieci kąpały się z dala od falochronu, a w wodzie w tym czasie przebywali także inni.

Bliscy piszą także, dlaczego wynajęli adwokata. "Rodzice zmuszeni są, mimo ogromnej żałoby, pytać prokuratora czy na plaży rzeczywiście wszystko przebiegało zgodnie ze sztuką oraz czy sposób oznaczenia kąpieliska był prawidłowy, czy zrobiono wszystko, by uniknąć tragedii i podjęto prawidłowo wszystkie działania ratunkowe".

Reklama

Na koniec apelują o uszanowanie godności rodziców tragicznie zmarłych dzieci.

Prokuratura Rejonowa w Koszalinie prowadzi postępowanie w kierunku narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia trojga dzieci przez osoby, na których ciążył obowiązek opieki nad nimi. Śledztwo dotyczy także nieumyślnego spowodowania śmierci dzieci. Oba czyny zagrożone są karą więzienia do 5 lat. Nikt nie usłyszał zarzutów.

W piątek zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez ratowników w Darłówku złożył adwokat rodziców dzieci.

Po południu 14 sierpnia na plaży w Darłówku Zachodnim matka zgłosiła zaginięcie jej trojga dzieci, chłopców w wieku 14 i 13 lat oraz 11-letniej dziewczynki. Według policyjnych ustaleń kobieta miała na chwilę spuścić je z oczu, wychodząc z najmłodszym dzieckiem do pobliskiej toalety.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy