Reklama

Tragedia na A4. Bus uderzył w pojazd służb drogowych. Są ofiary

Na autostradzie A4 pomiędzy węzłem Opole Zachód i Opole Południe doszło do wypadku. Jak wynika z informacji "Dziennika Zachodniego", który powołuje się na GDDKiA, bus uderzył w pojazdy służb drogowych. Nie żyją dwie osoby.

"Na autostradzie A4 (233 km) pomiędzy węzłem Opole Zachód i Opole Południe doszło do wypadku. Jezdnia w kierunku Katowic jest zablokowana na czas działania służb" - wynika z komunikatu GDDKiA Opole.

Więcej informacji podaje "Dziennik Zachodni", który wskazuje, że do tragedii doszło, kiedy bus uderzył w pojazdy służb drogowych.

Są ofiary

"W pojazdy zabezpieczenia miejsca montażu pętli indukcyjnych na jezdni w kierunku Katowic uderzył bus przewożący kilka osób" - pisze serwis, podając, że pasażerowie zostali uwięzieni w pojeździe. Serwis dodaje, że zgodnie z informacją GDDKiA, w wypadku zginęły dwie osoby, a sześć zostało rannych.

Reklama

Utworzyły się korki

Dla pojazdów jadących w kierunku Katowic wyznaczono objazd: przed węzłem Opole Zachód - objazd - zjazd na węźle Opole Zachód i objazd DK46 przez Opole i powrót na A4 na węzłach Krapkowice, Kędzierzyn-Koźle lub Strzelce Opolskie (węzeł Opole Południe jest zamknięty). 

Pojazdy osobowe z powstałego za miejscem zdarzenia zatoru zostają wypuszczone przez bramy awaryjne na km 232+210. Część pojazdów ma możliwość przejechania pasem awaryjnym obok miejsca zdarzenia. 

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: autostrada A4

Reklama

Reklama

Reklama