Reklama

Toruń: Dożywocie za zabójstwo i gwałty

Sąd Okręgowy w Toruniu skazał w piątek na łączną karę dożywocia 57-letniego Andrzeja G., który zabił i zgwałcił mężczyznę, a także dopuścił się gwałtów na dwóch mężczyznach i małoletnim chłopcu. Już za zabójstwo sąd wymierzył dożywocie.

Za pozostałe zarzucane mu czyny oskarżony otrzymał kary od pięciu do 12 lat pozbawienia wolności. Andrzej G. po odbyciu kary, czyli po ewentualnym warunkowym przedterminowym zwolnieniu z więzienia, zostanie umieszczony w zakładzie psychiatrycznym.  

Sąd w toku procesu wykazał, że oskarżony w nocy z 11 na 12 sierpnia 2016 r. zgwałcił i zamordował na toruńskich Wrzosach mężczyznę. Zmasakrowane ciało znaleziono w lesie, a zgon spowodowało wykrwawienie i wstrząs krwotoczny. 12 sierpnia oskarżony zgwałcił 13-letniego chłopca, a dwa dni później dopuścił się tego samego czynu na dorosłym, pijanym mężczyźnie. Wcześniej, w maju 2016 roku, dwukrotnie doprowadził do obcowania płciowego innego mężczyznę.  

Reklama

Ze względu na drastyczność zarzuconych oskarżonemu czynów proces toczył się z wyłączeniem jawności, niejawne dla publiczności było ustne uzasadnienie wyroku. Sąd jedynie przedstawił informację, na czym opierał się przy wymierzaniu kary.  

Wyrok jest nieprawomocny.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy