Reklama

Reklama

Tomasz Siemoniak: Daniel Obajtek jest idealny dla opozycji

- Ostatnie doniesienia na temat Daniela Obajtka "pozbawiły go perspektywy premierowania" - powiedział w "Graffiti" w Polsat News Tomasz Siemoniak. Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej nie przewiduje jednak zdymisjonowania prezesa Orlenu.

 - Daniel Obajtek to jest ktoś idealny dla opozycji, ponieważ każdy dzień przynosi nowe informacje o sytuacjach, które nie powinny mieć miejsca - mówił w "Graffiti" Siemoniak.

Jak zaznaczył, pełniący funkcję prezesa koncernu paliwowego Obajtek powinien być "poza wszelkimi podejrzeniami". - Tyle zarabia, że nie musi prowadzić obok 17 innych spraw - ocenił polityk PO.

Siemoniak powiedział także, że jego zdaniem PiS nie odwoła Obajtka, jednak ostatnie doniesienia "pozbawiły go perspektywy premierowania". - Dla państwa, Polski, spółek Skarbu Państwa to fatalnie, że na takim miejscu jest - dodał.

Reklama

Jak podkreślił, "to nie do pomyślenia, żeby ktoś, kto prowadzi działalność biznesową na tak szeroką skalę, załatwiał powiązanej ze sobą firmie sprzedaż parówek na niektórych stacjach małej firmy".

W ostatnich dniach media donoszą o majątku prezesa PKN Orlen i wątpliwościach dotyczących pochodzenia m.in. licznych nieruchomości należących do Obajtka. W związku z tymi doniesieniami politycy opozycji poinformowali o złożeniu zawiadomień i wniosków m.in. do prokuratury, NIK i CBA w sprawie nieprawidłowości dotyczących działalności i majątku byłego wójta Pcimia. Koalicja Obywatelska przekazała też, że powołuje w klubie zespół śledczy, który będzie zajmował się sprawą prezesa Orlenu.

Więcej na ten temat znajdziesz na stronie polsatnews.pl

Nie czekaj do ostatniej chwili, pobierz za darmo program PIT 2020 lub rozlicz się online już teraz!Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy