Reklama

Reklama

Tomasz Grodzki o sytuacji w polskiej szkole: Takiego kryzysu edukacji nie pamiętam

Zdaniem marszałka Senatu poważny kryzys edukacji wywołany jest nie tylko pandemią, ale również "dziwacznymi podstawami programowymi i dziwnym podejściem do uczenia naszych dzieci i naszej młodzieży".

W środę w Senacie marszałek Tomasz Grodzki otworzył Forum dla Edukacji "Przyszłość szkoły. Szkoła przyszłości". To wydarzenie organizowane jest z inicjatywy senator Joanny Sekuły (KO) przez Senat oraz Stowarzyszenie dO!PAmina Lab.

- Takiego kryzysu edukacji, nie tylko wywołanego COVID-em, ale również dziwacznymi podstawami programowymi i dziwnym podejściem do uczenia naszych dzieci i naszej młodzieży, ja nie pamiętam - powiedział Grodzki.

Zwrócił uwagę na to, że do tej pory nie zaszczepiono przeciwko koronawirusowi nauczycieli oraz na problemy psychiczne dzieci i młodzieży. W ocenie Grodzkiego, tracą oni więzy socjalne, więzy towarzyskie poprzez naukę online. - Znam przypadki osób, które są w liceum i od półtora roku nie były ani razu w szkole - dodał.

Reklama

- To jest rzecz, która na rozwijającą się, dojrzewającą psychikę dziecięcą czy młodzieżową może mieć wpływ wykraczający daleko poza naszą wyobraźnię - podkreślił Grodzki.

Senat "jest otwarty dla wolnej myśli"

W dyskusji bierze udział również rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar. Grodzki ocenił, że "jego zasługi w ratowaniu polskiej edukacji są co najmniej tak duże, jak w innych dziedzinach życia, w które się angażuje."

Marszałek Senatu zwracając się do uczestników spotkania powiedział, że izba wyższa "jest zawsze otwarta dla wolnej myśli i dla swobodnej wymiany poglądów."

Jak informują organizatorzy, dyskusja w ramach Forum dla Edukacji "Przyszłość szkoły. Szkoła przyszłości" ma zainspirować do powszechnej, edukacyjnej zmiany oraz odpowiedzieć na wyzwania przed jakimi stoi szkoła, zwłaszcza w trakcie pandemicznej nauki zdalnej.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy