Reklama

Reklama

To Rosja pokonała Niemców pod Grunwaldem?

Ponoć z udokumentowanymi faktami historycznymi się nie dyskutuje. A jednak.

Jak podaje Rosyjskie Towarzystwo Wojskowo-Historyczne, 15 lipca 1410 roku na polach pod Grunwaldem to Rosjanie pokonali Krzyżaków i ich sprzymierzeńców. Dzielnych Rosjan wspomagali "ich sojusznicy: Litwini, Polacy i Czesi".

Rosyjskie Towarzystwo Wojskowo-Historyczne dodatkowo wyjaśnia, że "smoleńskie pułki wytrzymały nacisk rycerzy zakonu Krzyżackiego decydując o losach bitwy" - czytamy na stronie TVP Info, która to poinformowała o rosyjskich historycznych rewelacjach.

Rzeczywiście, pod Grunwaldem walczyły wojska  smoleńskie - ale zaledwie trzy chorągwie. Wojska dowodzone przez polskiego króla Władysława II Jagiełłę i wielkiego księcia litewskiego Witolda tworzyło w sumie 50 chorągwi, głównie z Korony i Litwy.

Reklama

Przypomnijmy, że niedawno Rosyjskie Towarzystwo Wojskowo-Historyczne planowało budowę pomnika czerwonoarmistów w Krakowie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama