Reklama

"To nie jest ultimatum PSL co do funkcjonowania koalicji"

Józef Zych, honorowy prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, to najlepszy kandydat na marszałka sejmu - uważa Stanisław Kalemba. Ludowiec jest zdania, że to bardzo dobra alternatywa dla kandydatki PO Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

- Na pewno będzie to przedmiotem rozmów koalicyjnych. Mogę powiedzieć jedno: to nie jest ultimatum Polskiego Stronnictwa Ludowego co do funkcjonowania koalicji, jesteśmy odpowiedzialni za Polskę, a nie tylko za koalicję i rząd - powiedział w Sejmie Stanisław Kalemba.

Stanisław Kalemba zaprzeczył, by istniało porozumienie zgodnie z którym ludowcy w zamian za szybkie prace nad projektem o kształtowaniu ustroju rolnego, który ma ochronić polską ziemię przed wykupem po 1 maja 2016 roku, poprą kandydatkę Platformy Obywatelskiej: Dodał, że dla PSL-u kluczową sprawą jest zabezpieczenie ziemi rolnej przed spekulacją.

Reklama

Powiedział, że wszystkie ekspertyzy wskazują na to, że grunty z zasobów Agencji Nieruchomości Rolnych i te, które znajdują się o w obrocie prywatnym powinny zostać przeznaczone na powiększenie gospodarstw rodzinnych, zgodnie z art. 23 Konstytucji.

Wybór nowego marszałka ma nastąpić na przyszłotygodniowym posiedzeniu sejmu. PSL decyzję w tej sprawie podejmie na posiedzeniu klubu, które tradycyjnie odbędzie się przed rozpoczęciem obrad.

Przewodniczący klubu PSL powiedział wczoraj, że klub pozytywnie ocenia byłego marszałka sejmu Józefa Zycha, ale też ma świadomość, że w umowie koalicyjnej jest to funkcja zastrzeżona dla PO.

Informacyjna Agencja Radiowa
Dowiedz się więcej na temat: Józef Zych

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy