Reklama

Reklama

Theresa May: Nie odpowiadam na pytania hipotetyczne

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May unika odpowiedzi na pytanie, jak zagłosowałaby dziś w sprawie brexitu. Była o to pytana w radiowym wywiadzie.

Wyraźnie zaskoczona May po chwili wahania odpowiedziała, że "nie odpowiada na pytania hipotetyczne". Potem dodała: "Głosowałam za pozostaniem, miałam ku temu dobre powody, ale sytuacja się teraz zmieniła. Czas pracować nad przygotowaniem brexitu". Mimo nalegań prowadzącego premier May nie zadeklarowała ostatecznie, jak zagłosowałaby dziś.   

Brytyjskie media zwracają też uwagę na inną wypowiedź Theresy May. Na pytanie, jaki będzie los imigrantów unijnych mieszkających na Wyspach, jeśli negocjacje rozwodowe z Unią Europejską się załamią i nie skończą porozumieniem, premier przyznała: "nie wiemy, co się stanie". 

Reklama

Oficjalne stanowisko brytyjskiego rządu głosi, że Londyn chce porozumienia, ale nie za wszelką cenę, a rząd nie wyklucza żadnego scenariusza. Również takiego, w którym Londyn i Wspólnota rozstają się bez układu.  

Minister skarbu Philip Hammond, zwolennik tak zwanego miękkiego Brexitu, ogłosił dziś, że nie odkłada pieniędzy na wypadek, gdyby negocjacje się załamały. 

Jak donosi BBC, zdaniem części posłów jego partii to błąd, bo kraj powinien być gotowy na każdy scenariusz ,a gotowość na każdy wariant pokazałaby też Brukseli, że Wielka Brytania nie jest zdeterminowana, by porozumieć się za wszelką cenę. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy