Reklama

Terlecki: Schetyna kłamie, ordynarnie kłamie

- Schetyna kłamie, ordynarnie kłamie mówiąc o tym, że Prawo i Sprawiedliwość chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej - powiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki tuż po tym, jak PO poinformowało o złożeniu wniosku o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło.

Wniosek PO opiera się w dużej części na wydarzeniach, które miały miejsce podczas Marszu Niepodległości. Opozycja zarzuca rządowi, że nie reagował na przejawy ksenofobii i rasizmu.

- Margines jest nieporównywalnie mniejszy niż we Francji, w Niemczech i innych krajach. To pomówienie, które Polacy zapamiętają Schetynie - odniósł się do tego zarzutu Ryszard Terlecki z PiS.

- Schetyna kłamie, ordynarnie kłamie, że PiS chce wyprowadzić Polskę z UE - dodał.

Wicemarszałek Sejmu mówił też o bierności opozycji i braku pomysłu na zmiany.

- Miał być wielki program zmiany sposobu rządzenia. PO nie ma jednak żadnej propozycji dla Polaków. Jest pusta gadanina i pomysł na kolejne szopki, czyli odwoływania rządu, kiedy tak naprawdę nie ma się takiej możliwości, bo nie mają większości - tłumaczył Terlecki.

Reklama

- Widzimy też kolejną kompromitację Schetyny, jako przewodniczącego partii. Bo wniosek miały podpisać wszystkie kluby, ale z tego co wiem, to ani Nowoczesna, ani Kukiz nie podpisują tego wniosku - dodał.

Swoje dodała też Beata Mazurek, rzecznik prasowy PiS.

- Debata będzie doskonałą okazją, by przypomnieć, co dobra zmiana zrobiła dla Polaków. Ale też, by przypomnieć, czego przez osiem lat nie zrobiła koalicja PO-PSL. To rozpaczliwa próba odwrócenia uwagi od tego, że opozycja nie ma Polakom nic do zaoferowania - powiedziała.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama