Reklama

Reklama

Terlecki odpowiada na zarzuty dotyczące inflacji. "Gromada nieudaczników"

"Gdyby to oni rządzili mielibyśmy 60 procent inflacji jak w Turcji" - napisał na Twitterze marszałek Sejmu Ryszard Terlecki, w odpowiedzi na komentarze opozycji, która oskarża rząd o wysoką inflację. Polityk wymienił w swoim wpisie Donalda Tuska, Władysława Kosiniaka-Kamysza i Szymona Hołownię.

Główny Urząd Statystyczny poinformował w piątek, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych w czerwcu 2022 r. wzrosły rok do roku o 15,6 proc., a w porównaniu z poprzednim miesiącem - o 1,5 proc.

Politycy opozycji odpowiedzialnością za wysoką inflację obarczają rząd PiS. "Blisko 16-procentowa inflacja to kwintesencja rządów jastrzębi, orłów i banksterów spod znaku PiS. Ale przyznać trzeba, że jedno im wychodzi - dbanie o własne interesy i swoje portfele. To właśnie oni są dziś największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa Polski. W każdym aspekcie" - napisał na Twitterze wiceprzewodniczący PO Borys Budka.

Reklama

Inflacja w Polsce. Terlecki: Mogą tylko jazgotać

Do takich głosów odniósł się Ryszard Terlecki. "Gromada nieudaczników z Tuskiem, Kosiniakiem czy Hołownią krytykuje rząd (?!) za inflację. Gdyby to oni rządzili mielibyśmy 60 procent inflacji jak w Turcji. Na szczęście mogą tylko jazgotać" - podkreślił wicemarszałek Sejmu na Twitterze.

Na wpis Terleckiego zareagował m.in. rzecznik PO Jan Grabiec. "Terlecki mówi o 60 proc. inflacji? Mają rozmach..." - napisał polityk na Twitterze. Wiceszef klubu KO Waldy Dzikowski podkreślił na Twitterze: "Terlecki mówi o 60 proc. inflacji - to ich cel. Zapamiętajcie!".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy