Reklama

Reklama

Tęcza wraca na plac Zbawiciela

Organizacje LGBT: "Stowarzyszenie Parada Równości" i "Miłość nie Wyklucza" oraz amerykańska firma Ben&Jerry’s, poinformowały że na plac Zbawiciela w Warszawie wraca tęcza.

"Tęcza wraca na plac Zbawiciela. Tym razem niezniszczalna. Tak jak miłość" - napisano w komunikacie prasowym Ben&Jerry’s, amerykańskiej firmy produkującej lody

Słynna tęcza, o którą toczył się w Warszawie spór, to instalacja autorstwa Julity Wójcik. Stała na placu Zbawiciela od 2012 do 2015 r. Konstrukcja miała 9 metrów wysokości i 26 metrów rozpiętości. Wykonana była z tysięcy różnokolorowych sztucznych kwiatów, przymocowanych do metalowej ramy.

Reklama

Była siedmiokrotnie podpalana, także przez uczestników Marszów Niepodległości. 

Nowa tęcza ma jednak różnić się od poprzedniej. W mediach pojawiają się spekulacje, że może mieć formę świetlej instalacji. Szczegóły mają być przedstawione 7 czerwca.

- Jeżeli "Tęcza" nie powstanie, to nie będę jej odbudowywał, żeby nie budować nowych sporów ideologicznych. Natomiast, jeżeli powstanie, to nie będę jej burzył z tego samego powodu - powiedział kandydat Zjednoczonej Prawicy na urząd prezydenta Warszawy Patryk Jaki.

Reklama

Reklama

Reklama