Reklama

Reklama

Tatry: Słowacy przerwali poszukiwania zaginionej Polki

Słowaccy ratownicy przerwali poszukiwania 31-letniej Polki zaginionej w Tatrach - dowiedział się reporter RMF FM Maciej Pałahicki. Akcja prowadzona przy pomocy śmigłowca nie przyniosła rezultatu. Jutro Słowacy wyruszą na piechotę w rejon, gdzie po raz ostatni logował się telefon turystki.

Słowacki śmigłowiec patrolował rejon Gerlacha, Zmarzłego Szczytu, Batyżowieckiego, Kończystej i Tępej, a także Doliny Batyżowieckiej. Z powietrza nie udało się jednak wypatrzyć poszukiwanej 31-latki z Tarnowa.

Słowacy włączyli się w poszukiwania, gdy udało się namierzyć sygnał jej telefonu komórkowego. - Wczoraj po południu Słowakom udało się zlokalizować sygnał. Ewidentnie pochodzi on ze słowackiej strony, dlatego po naszej stronie poszukiwania zostały zawieszone, a na Słowacji ratownicy ruszyli w teren śmigłowcem - mówił reporterowi RMF FM ratownik dyżurny TOPR Jan Gąsienica Roj. 

Reklama

- Najprawdopodobniej turystka mogła zaginąć w rejonie Doliny Złomisk, Doliny Batyżowieckiej, być może Doliny Białej Wody - dodał.

31-latka po raz ostatni kontaktowała się z rodziną w czwartek. O tym, że zaginęła poinformowała jej matka.

Toprowcy szukają mieszkanki Tarnowa od soboty. Wiadomo, że lubiła wędrować po najwyższych partiach Tatr. Poszukiwania rozpoczęto więc od wysłania śmigłowca z ratownikami w rejon Rysów.

(MRod)

CZYTAJ TAKŻE NA RMF24.PL

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy