Reklama

Reklama

Tarczyński nie zrezygnował z publicznych pieniędzy?

"Wybrałem tak jak mój dziadek Honor i Godność Polaka. Nie jestem posłem zawodowym. Nie pobieram pieniędzy publicznych" - deklarował w mediach społecznościowych poseł PiS Dominik Tarczyński. Jednak w oświadczeniu majątkowym zamieszczonym na stronie Sejmu poseł podał, że pobiera uposażenie poselskie i dietę.

Po opublikowaniu oświadczeń majątkowych posłów na stronie Sejmu internauci przypominają Tarczyńskiemu m.in. tweet z kwietnia ubiegłego roku.

Poseł PiS w dyskusji poświęconej polskiej pamięci o zbrodni Katyńskiej, odniósł się do pytania jednego z internautów: "Pan też wybrał biedę i honor? Czy wejście na listę PiS nie wymagało sprostytuowania się w jakiś tam sposób?".

"Wybrałem tak jak mój dziadek Honor i Godność Polaka. Nie jestem posłem zawodowym. Nie pobieram pieniędzy publicznych. Zatkao kakao?!" - pisał Tarczyński. 

Nie była to jedyna taka deklaracja posła.

Reklama

Oświadczenie majątkowe

Oświadczenie złożone przez posła PiS (można je znaleźć TUTAJ) przeanalizował portal konkret24.tvn24.pl.

Z dokumentu opublikowanego na stronie Sejmu wynika, że poseł Dominik Tarczyński pobiera uposażenie i dietę poselską. Poseł pobrał odpowiednio ponad 129,4 tys. zł uposażenia i ponad 31 tys. zł diety. Podobnie było w przypadku oświadczeń z dwóch wcześniejszych lat.

Również, co podkreśla portal konkret24.tvn24.pl, w oświadczeniach z 2018 i 2019 roku poseł zaznaczał, że prowadzi jednoosobową działalność dotyczącą szkoleń i doradztwa, ale nie osiągnął z tego tytułu żadnego dochodu.

Kancelaria Sejmu w odpowiedzi na zapytanie portalu Wirtualna Polska potwierdziła, że od listopada 2015 r. Tarczyński otrzymuje pełne uposażenie poselskie.

"Poseł od 21 listopada 2015 r. otrzymuje pełne uposażenie poselskie w związku z zawieszeniem działalności gospodarczej. Natomiast od 12 listopada 2015 r. do 20 listopada 2015 r. poseł otrzymywał niepełne uposażenie poselskie, bowiem pomniejszone było o dochody z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej" - czytamy.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy