Reklama

Tajny sondaż PiS i wysokie poparcie partii rządzącej

PiS może cieszyć się poparciem na poziomie 38 procent - to efekt tajnego sondażu, przeprowadzonego na zlecenie partii. Tymczasem według Jana Grabca z PO badanie zostało przygotowane wyłącznie dla Jarosława Kaczyńskiego, "żeby się nie denerwował".

Z wewnętrznego sondażu Prawa i Sprawiedliwości wynika, że partia może cieszyć się poparciem na poziomie 38 procent. Do informacji o badaniu dotarł "Super Express". "Osoba z PiS" przekazała, że "takie badania wykonywane są standardowo co miesiąc".

Wysokie poparcie partii rządzącej w rozmowie z tabloidem skomentował rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec.

- To sondaż drukowany dla prezesa Kaczyńskiego, żeby się nie denerwował. Skoro wewnętrznymi sondażami muszą się pocieszać, to znaczy, że nastroje w PiS są grobowe - ocenił polityk.

Reklama

Walka PiS i PO o wyborców

Gazeta przypomina zlecony przez siebie sondaż sprzed kilku dni. Z badania przeprowadzonego w dniach 25-27 listopada wynika, że na PiS swój głos oddałoby 32,51 procent respondentów.

W sondażu Instytutu Badań Pollster Platformie zaufałoby 30,45 procent ankietowanych, Polska 2050 dostałaby 11,56 procent, Lewica 10,84, a Konfederacja weszłaby do Sejmu z wynikiem 8,65 procent. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy