Reklama

Szymon Hołownia zapowiada transfer i konwencję programową jeszcze w styczniu

- W styczniu odbędzie się "Prezentacja planów dla Polski: Wiemy jak", która rozpocznie cykl prezentacji naszych planów programowych w wybranych obszarach - zapowiedział lider Polski 2050 Szymon Hołownia. Dodał, że w tym miesiącu przedstawiony zostanie też kolejny parlamentarzysta, który dołączy do Ruchu.

Hołownia zapowiedział, że jeszcze w styczniu Polska 2050 zorganizuje wydarzenie, które można określić mianem konwencji programowej. Zaznaczył, że będzie ono zgodne z restrykcjami wynikającymi z trwającej pandemii.

Hasłem wydarzenia będzie "Wiemy jak". To hasło, podkreślił Hołownia, ma "prowadzić" Polskę 2050 przez najbliższe miesiące, kiedy ruch będzie prezentował swoje plany dotyczące konkretnych obszarów działania państwa.

Kim będzie kolejny parlamentarzysta?

Hołownia zapowiedział też, że w tym miesiącu do Polski 2050 dołączą kolejny parlamentarzysta oraz znany i ceniony samorządowiec. - Jesteśmy także w rozmowach z kolejnymi parlamentarzystami, którzy być może do nas dołączą - dodał. Hołownia nie wykluczył, że transferów w najbliższym czasie będzie więcej.

Reklama

Pod koniec stycznia Polska 2050 planuje też pierwsze z cyklu ściśle programowych wydarzeń, zaplanowanych w ramach akcji "Wiemy jak".

- Zaprezentujemy na nim nasze pomysły dotyczące uporządkowania stosunków państwo-Kościół, zgodnie z hasłem, jakie prezentowałem jeszcze w kampanii wyborczej: Państwo i Kościół na swoje miejsca - zapowiedział Hołownia.

- Na konkretnych przykładach pokażemy, jak naszym zdaniem mogłyby i powinny być ułożone wzajemne relacje świeckiego państwa i Kościoła katolickiego. Te kwestie zostaną też publicznie przedyskutowane - dodał.

"Bycie w opozycji to nie ciepła, państwowa posada"

Hołownia, wraz z ekspertami Instytutu Strategie 2050 na planowanym pod koniec stycznia wydarzeniu ma zaprezentować konkretne propozycje zmian ustawowych. Jak wskazał, będą to rozwiązania np. w obszarze nauczania religii w szkołach, kwestiach związanych z realizacją konkordatu, przepływów finansowych na linii państwo-Kościół, pracą kapelanów w instytucjach państwowych, a także kwestiach symboliki.

Podobnych wydarzeń, na których sektorowo prezentowany będzie plan Polski 2050 ma, według zapowiedzi Hołowni, być w 2021 r. znacznie więcej. - Strategia prezentacji naszych planów dla Polski jest rozpisana na miesiące. Chcemy pokazać, że jest konkretna alternatywa. Bycie w opozycji do rządu nie jest ciepłą, państwową posadą, na której wystarczy krytykować stan obecny. Trzeba pokazać wizję, walczyć, ubiegać się o wzięcie odpowiedzialności za kraj - zaznaczył.

Ruch i partia

Powstanie ruchu Polska 2050 Hołownia ogłosił w lipcu 2020 r., gdy jako kandydat w wyborach prezydenckich uzyskał 2 693 397 głosów wyborców (13,87 proc.). Powstało stowarzyszenie Polska 2050 - w skład jego zarządu weszli: Hołownia - jako jego prezes, a także Michał Kobosko, Agnieszka Buczyńska, Adriana Porowska i Miłosława Zagłoba. Powołany został też think-tank Instytut Strategie 2050.

We wrześniu do Polski 2050 dołączyła posłanka Hanna Gill-Piątek, która opuściła wówczas klub Lewicy. Na początku listopada złożony został wniosek o rejestrację partii politycznej pod nazwą Polska 2050 Szymona Hołowni. Ogłoszono, że szefem partii zostanie Michał Kobosko.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy