Reklama

Reklama

Szymon Hołownia ogłosił nazwę partii

W związku z zarejestrowaniem już partii Polska 2050 nasze ugrupowanie będzie się nazywać Polska 2050 Szymona Hołowni - poinformował lider ugrupowania na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Lider Polski 2050 został zapytany o fakt zarejestrowania już przez kogoś innego partii o tej samej nazwie.

- To jest stary numer, który dzieje się praktycznie przy rejestracji każdej partii politycznej. Zawsze znajdzie się jakiś sprytny, który postanowi sobie zarejestrować coś na nie swoich plecach - ocenił Szymon Hołownia.

Przypomniał, że wraz ze zwolennikami jesienią 2020 roku zarejestrował Stowarzyszenie Polska 2050, wtedy też został przekazany wniosek o rejestrację partii. - Okazuje się, że ktoś zarejestrował partię techniczną Jeden-PL, której potem zmieniał nazwy, aż doszedł do Polska 2050 - przyznał Hołownia. Podkreślił, że to nie wpływa na jego postępowanie.

Reklama

- Nasza partia będzie się nazywała Polska 2050 Szymona Hołowni - powiedział Hołownia. - Czekamy na decyzję sądu, miejmy nadzieję, że będzie pozytywna i mam nadzieję, że Polacy nie będą mieli wątpliwości co do tego, gdzie dziś jest Polska 2050 - dodał.

"Rzeczpospolita" podała kilka dni temu, że Szymon Hołownia nie zdążył jeszcze zarejestrować partii Polska 2050, a już inne ugrupowanie przyjęło tę nazwę. Według gazety kilka dni przed złożeniem przez Hołownię wniosku o rejestrację partii o nazwie Polska 2050, ubiegła go partia nazywająca się wcześniej Jeden-PL. "Jej siedzibą jest Kościan w Wielkopolsce i jest jednym z niemal 90 ugrupowań zarejestrowanych w Polsce" - napisała "Rzeczpospolita".

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL