Reklama

Reklama

Szymon Hołownia i Michał Kobosko założyli Fundację Polska Od Nowa

Pod koniec grudnia zarejestrowana została Fundacja Polska Od Nowa. W jej radzie jest publicysta Szymon Hołownia, który zamierza kandydować na prezydenta, a funkcję prezesa objął Michał Kobosko, jeden z najbliższych współpracowników Hołowni, który ma być szefem jego sztabu.

O powołaniu Fundacji Polska Od Nowa jako pierwszy napisał portal wirtualnemedia.pl.

Cele fundacji

Zgodnie z informacjami opublikowanymi w KRS, Fundacja Polska Od Nowa została zarejestrowana 23 grudnia 2019 r. Celami działania fundacji są działania na rzecz stworzenia społeczeństwa obywatelskiego, w tym wspomaganie wspólnot lokalnych i organizacji pozarządowych.

Ponadto - jak czytamy w KRS - do zadań fundacji będzie należało propagowanie idei "odpowiedzialności za otaczający świat, ingerencji, wspólnotowości i solidarności", podnoszenie jakości debaty publicznej, wspieranie działań dotyczących ochrony środowiska, wspieranie osób wykluczonych, wyrównywanie szans dzieci, młodzieży i dorosłych, wspomaganie rozwoju gospodarczego i kształtowanie postaw obywatelskich.

Reklama

Kobosko prezesem, Hołownia, Porowska i Ilkowski w radzie

Prezesem fundacji został Michał Kobosko, który koordynuje prace zespołu Hołowni przed wyborami prezydenckimi. Kobosko jest też głównym kandydatem na szefa jego sztabu wyborczego. W radzie fundacji znaleźli się poza Szymonem Hołownią także dyrektor Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej, członkini Rady Społecznej przy Rzeczniku Praw Obywatelskich Adrianna Porowska oraz poznański neurolog Jan Ilkowski.

Szymon Hołownia ogłosił 8 grudnia w Gdańsku, że zamierza kandydować na urząd prezydenta w przyszłorocznych wyborach. Zapowiedział także, że po Nowym Roku przedstawi program wyborczy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne