Reklama

Reklama

Szydło: Żeby Polacy w Polsce czuli się bezpiecznie. To nasz priorytet

Chcemy, żeby poczucie bezpieczeństwa było coraz wyższe; będziemy wszystkie zmiany wprowadzali właśnie w tym kierunku, żeby Polacy w Polsce czuli się bezpiecznie; to jest nasz cel i nasz priorytet - powiedziała w poniedziałek premier Beata Szydło.

"Są służby, które nie wypoczywają, tylko muszą cały czas - nawet w takim okresie - pracować, żeby strzec naszego bezpieczeństwa. Dziś jesteśmy z ministrem (spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem) Błaszczakiem w takim miejscu, w którym cały czas pełniony jest dyżur, pełniona jest służba, żeby gwarantować bezpieczeństwo polskich obywateli" - powiedziała szefowa rządu po spotkaniu z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Bielsku-Białej.

Premier podziękowała wszystkim, którzy pełnią dyżur czy służbę i dbają o bezpieczeństwo Polaków. "Chcę złożyć serdeczne podziękowania tym, którzy cały czas pracują po to, byśmy wszyscy mogli spędzać właśnie takie wolne dni, weekendy spokojnie z rodzinami" - podkreśliła.

Reklama

Szydło pogratulowała Błaszczakowi, że od czasu kiedy Prawo i Sprawiedliwość stworzyło rząd, bezpieczeństwo Polski bardzo się poprawiło.

"Chcemy, żeby poczucie bezpieczeństwa było coraz wyższe. Będziemy się starali i będziemy wszystkie zmiany wprowadzali właśnie w tym kierunku, żeby Polacy w Polsce czuli się bezpiecznie" - mówiła premier. "To jest nasz cel i to jest nasz priorytet" - zadeklarowała.

Szefowa rządu oceniła, że Polska jest państwem, które na tle innych krajów europejskich rysuje się jako "oaza bezpieczeństwa".

Uszczelnić granice zewnętrzne UE

Bezpieczeństwo kraju oraz uszczelnienie granic jest naszym priorytetem; może być osiągnięte tylko przez konsekwentną politykę polskiego rządu i ona taka jest - zapewnił w poniedziałek szef MSWiA Mariusz Błaszczak, który wraz z premier Beatą Szydło odwiedził placówkę Straży Granicznej w Bielsku-Białej.

Szef MSWiA przypomniał, że rząd odtworzył Karpacki Oddział SG oraz przygotował wieloletni program modernizacji służb mundurowych na lata 2017-20. W jego ramach do policji, straży: pożarnej i granicznej oraz BOR trafi w sumie ponad 9 mld zł. Te środki zostaną przeznaczone na inwestycje, zakup nowego sprzętu oraz podwyżki.

"Jesteśmy aktywni, jeśli chodzi o wzmocnienie Straży Granicznej" - powiedział Błaszczak.

Minister podkreślił, że polski rząd jest aktywny w zapewnianiu bezpieczeństwa na granicach innych europejskich krajów. "Wspieramy naszych partnerów z UE. Wczoraj do Macedonii wyjechał kontyngent 30 polskich strażników granicznych. Będą pełnili swoją służbę przez miesiąc na granicy macedońsko-greckiej. Chodzi o uszczelnienie granic zewnętrznych UE i zażegnanie kryzysu migracyjnego z jakim boryka się Europa" - powiedział Błaszczak. 


Reklama

Reklama

Reklama