Reklama

​Szydło: Z życzliwością przyglądam się propozycji prezydenta

"Propozycja prezydenta Andrzeja Dudy dotycząca organizacji referendum konstytucyjnego jest bardzo ciekawa, przyglądam jej się z życzliwością" - powiedziała w poniedziałek w Pekinie premier Beata Szydło.

Prezydent podczas uroczystości w święto Konstytucji 3 maja powiedział, że chce, aby w sprawie konstytucji odbyło się w przyszłym roku referendum - gdy przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Podkreślił, że naród polski powinien się wypowiedzieć co do przyszłości ustrojowej swojego państwa, na temat m.in. roli prezydenta, Sejmu, Senatu. 

W wywiadzie dla najnowszego wydania tygodnika "wSieci" prezydent powiedział, że referendum mogłoby się odbyć 11 listopada 2018 r.

O postulaty prezydenta była pytana premier Beata Szydło na konferencji prasowej podczas wizyty w Pekinie. "Przyglądam się tej inicjatywie z życzliwością. Myślę, że pan prezydent będzie doprecyzowywał swoje propozycje" - powiedziała premier.

Reklama

Propozycję Andrzeja Dudy premier oceniła jako bardzo ciekawą. "Jeżeli będzie taka decyzja, żeby referendum się odbyło, to (...) datę i pytania referendalne pozostawiam panu prezydentowi" - dodała szefowa rządu.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama