Reklama

​Szydło: Posiedzenie RBC związku z eksplozjami w Brukseli

W związku z eksplozjami w Brukseli odbędzie się posiedzenie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa - poinformowała we wtorek premier Beata Szydło. Posiedzenie RCB rozpoczęło się o godz. 11.

"Najważniejsze jest bezpieczeństwo polskich obywateli. Za chwilę rozpocznie się posiedzenie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa" - powiedziała Szydło na konferencji w Warszawie.

"Dzisiejszy dzień miał wyglądać zupełnie inaczej, ale tragedia w Brukseli zweryfikowała nasze plany" - powiedziała szefowa rządu, która miała wziąć udział w prezentacji kampanii informacyjnej na temat programu "Rodzina 500 Plus". Szydło podkreśliła jednak, że "w tej chwili najważniejsze jest to, co dzieje się w Brukseli" i w związku z tym udaje się na posiedzenie RCB.

"Myślami jesteśmy w Brukseli"

"Mamy nadzieję, że ta tragedia, że tych ofiar nie będzie już więcej, ale wszyscy myślimy, co stało się właśnie tam" - podkreśliła premier. "Myślami jesteśmy w Brukseli, modlitwa za ofiary" - dodała szefowa rządu.

Reklama

We wtorek w Brukseli doszło do serii eksplozji. Jak podała belgijska prokuratura 13 osób zginęło w podwójnej eksplozji, do której doszło rano w hali odlotów na lotnisku Zaventem w Brukseli. Do wybuchów doszło także na stacjach metra w pobliżu instytucji UE, gdzie - według mediów - zginęło 10 osób.

W całej Belgii wprowadzono najwyższy, czwarty stopień zagrożenia terrorystycznego. Lotnisko w Brukseli ewakuowano i zamknięto. Drogi dojazdowe zostały zablokowane dla normalnego ruchu. Nie kursuje metro, wstrzymano także ruch autobusów i tramwajów, zamknięto główne stacje kolejowe.

Rządowy sztab kryzysowy wydał komunikat do mieszkańców, by zostali w domach albo w pracy i nie wychodzili na zewnątrz. Także Komisja Europejska wydała takie zalecenie dla swoich urzędników.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Beata Szydło

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy